Hakkımızda

DMY Savunma; DMY Elektronik Yatırımlar Grup şirketleri içerisinde savunma sanayii ile iş yapan aşağıdaki şirketlerden oluşan bir yapılanmadır.

 • Assan Elektronik

  ASSAN Elektronik İmalat Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş.

 • EMS Elektronik

  EMS Elektronik ve Medikal Sistemler Ticaret A.Ş.

 • SATELCOM

  SATELCOM Telekomünikasyon Bilgi ve İletişim Teknolojileri İthalat ve İhracat Sanayi A.Ş.

 • Tescom

  TESCOM Elektronik Sanayi Ticaret A.Ş.

 • Özdisan

  ÖZDİSAN A.Ş. | Elektronik Komponent Distribütörü

 • Microina

  Microina-Microwave Integrated Assemblies

DMY Savunma Hakkında

Elektronik üretim sektöründeki kırk yılı aşkın sanayicilik deneyimiyle bugünlere gelen DMY Elektronik Yatırımlar Grubu içerisinde yer alan şirketlerimizin, Savunma Sanayii ile halen yürüttükleri iş birliğinin tek bir konsantrasyon altında toplanması ve grup şirketlerinin farklı alan ve malzeme gruplarındaki yetenekleriyle güç birliği oluşturmak amacı ile düşünülmüş bir yapılanmadır.

Zaman içerisinde yönetme, yönlendirme, iş birlikleri, ortak ürün ve yeni katılımlarla güçlü bir görüntü ve sektörde önemli bir oyuncu olmak, %100 yerli ve milli sermayemizin gücüyle ülkemizin savunma sanayiine katkı sağlayabilmek temel düşüncemizdir.

Grup şirketlerimiz yetkin oldukları alanlarda gerek ürün sahibi olarak gerekse çözüm ortağı olarak sektörün önde gelen oyuncuları ile küçüklü büyüklü iş birliği içindedirler. Bu iş birlikleri, stratejik ortaklık, alt yüklenicilik ya da başarılı millileştirme çalışmalarıyla da tescillenmiş durumdadır.

DMY Savunma yapılanması ile birbirine yakın olsalar da faklı konulara odaklanmaları nedeni ile bir bütünlük yakalamayı, yetkinliklerimizi bir arada kullanarak anahtar teslim çözümler üretmeyi umuyoruz. Bu yapılanmada öncelikli amacımız grup şirketleri arasında iş birliğini ve sinerjiyi artırmak ve devamında alt ürün gruplarından bunların bir araya getirildiği üst ürün gruplarına geçerek, tasarımdan malzeme tedariğine, üretimden proje yönetimine, testlerden entegre lojistik destek yönetimine kadar olan tüm süreçleri uçtan uca yöneterek fark yaratmaktır.

Sektörde iş birliği içinde olduğumuz oyuncularla bu iş birliğini yukarı seviyelere taşımak, rekabet yaratacak faaliyetler yerine ortak akılla birlikte hareket etmek amacındayız.

DMY Savunma hakkında